strona główna | mapa strony

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIERWSZY TYDZIEŃ ADWENTU

(2.12-8.12.2018)

(1) Rozpoczynamy dziś Adwent. Jest to okres ufnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w podwójnym wymiarze: Świąt Bożego Narodzenia oraz ponownego objawienia się na końcu czasów. W dobrym przygotowaniu się na Święta pomogą nam rekolekcje adwentowe, które będą odprawione w dn. 16-18. grudnia. Przypominamy, że Adwent jest tak zwanym okresem zakazanym, a więc należy odmówić udziału we wszelkiego rodzaju zabawach i dyskotekach naruszających powagę tego okresu.

(2) Najpiękniejszą tradycją adwentową jest Msza Święta roratnia. Na nasze Roraty zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7:00. Kierujemy to zaproszenie w sposób szczególny do dzieci i młodzieży. Prosimy o przygotowanie i wzięcie ze sobą lampionów - ich płomień rozświetlający poranne ciemności będzie wyrazem naszego czuwania na przyjście Pana.

(3) W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy na mszy porannej i wieczornej. Przedpołudniem odwiedzimy chorych w ich domach. Po Mszy świętej o godz. 18:00 odbędzie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza grupy modlitewne.

(4) W sobotę (08.12) będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 07:00, 10:00 i 18:00.

(5) Przypominamy że w naszej parafii od września rozpoczęły się przygotowania do sakramentów: I Komunii św. i Bierzmowania. Listy dla kandydatów do tych sakramentów zostały zamknięte. Za przygotowanie do I komunii św. odpowiedzialny jest ks. Michał natomiast za bierzmowanie odpowiedzialny jest ks. Piotr.

(6) Przed kościołem ministranci rozprowadzają świece Caritas. Już od wielu lat dochód ze sprzedaży tych świec jest przeznaczony na pomoc najuboższym. Cena dużej świecy 15 zł, natomiast małej 5 zł.

(7) Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny, które sami przygotowali.  Ofiary, które im złożymy są przeznaczone na fundusz ministrancki. U ministrantów można również nabyć opłatki.

(8) Tak jak w poprzednich latach w czasie adwentu przeprowadzamy zbiórkę produktów żywnościowych, które będą przeznaczone  na paczki świąteczne dla najbiedniejszych parafian. Prosimy o przynoszenie takich produktów, które mogą być dłużej przechowywane do kancelarii parafialnej. Przy ołtarzu bocznym zostały również wyłożone torby miłosierdzia. Jest to akcja, którą przeprowadza Caritas.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej - w „Gościu Niedzielnym" znajduje się relacja z wizyty dzieci i młodzieży naszej parafii w Pałacu Prezydenckim.

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


   


 


Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie
Copyright © 2009-2013