strona główna | mapa strony

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

(18.02-24.02.2018)

(1) Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę, które zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii.

(2) Zapraszamy w Wielkim Poście na nabożeństwa pokutne, podczas których rozważamy Mękę naszego Zbawiciela: w piątki na Drogę Krzyżową o godz. 17:00, a w niedziele na Gorzkie Żale także o godz. 17.00.

(3) Kancelaria parafialna w piątki Wielkiego Postu będzie czynna do godz. 16:45.

(4) Począwszy od dzisiejszej niedzieli i przez następne niedziele okresu wielkiego postu przed kościołem, ministranci będą zbierać ofiary do puszek przeznaczone na zakup kwiatów do grobu pańskiego i do dekoracji świątecznych. W ten sposób możemy zatroszczyć się o wystrój kościoła w czasie najważniejszych świąt w ciągu roku liturgicznego.

(5) Tradycyjnie już, dzieci otrzymają na Wielki Post skarbonki, w które mogą składać dobrowolne ofiary jako swoją jałmużnę. Inicjatywa jest przeprowadzana przez „Caritas" i ma pomóc osobom potrzebującym. Skarbonki są wyłożone na ołtarzach bocznych.

(6) Spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii i ich rodziców w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00.

(7) Wczoraj w naszej parafii rozpoczął się kurs przedmałżeński, zapraszamy pary, które myślą o zawarciu sakramentu małżeństwa na spotkania w soboty po Mszy św. wieczornej do sali na plebani.

(8) Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch w 50 rocznice śmierci Ojca Pio. Termin 20-28 września 2018 r. Koszt: 1990 zł. Informacje i zapisy u ks. Piotra. Program pielgrzymki jest również dostępny w zakrystii oraz w gablocie informacyjnej.

(9) Tygodniki „Gość Niedzielny" i „Niedziela" oraz znajdują się na stoliku pod chórem.


 


 


 


 


 


 


   


 


Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie
Copyright © 2009-2013