strona główna | mapa strony

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

(1-7.04.2018)

(1) Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim radości płynącej z Chrystusowego zwycięstwa nad śmiercią. Niech Zmartwychwstały Jezus wleje w Wasze serca wiarę w pusty grób i niech obdarza Was swoim pokojem i radością.

(2) Bardzo dziękujemy za życzenia od Pana Prezydenta Wojciecha Jasińskiego i przewodniczącego rady Miasta Marcina Rosińskiego, Pana Starosty Wojciecha Szustakiewicza, Przewodniczącego Rady Powiatu Wojciecha Sucheckiego i Pani Dyrektor Ewie Bombała z Domu Pomocy Społecznej.  Życzymy również wielu łask od Zmartwychwstałego Chrystusa.

(3) Dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do piękna liturgii Triduum Paschalnego i pomagali w dekorowaniu kościoła: Panu Kościelnemu Piotrowi; Panu Organiście Wiesławowi za śpiew i oprawę muzyczną; dziewczynkom ze scholii za śpiew i bielankom za udział w procesji; asystom i grupom parafialnym za posługę i pomoc w liturgii; ministrantom i lektorom za wszelką pomoc. Wszystkim, wymienionym i niewymienionym imiennie, składamy słowa uznania i mówimy: „Bóg zapłać".

(4) Bardzo dziękujemy za złożone ofiary przeznaczone na kwiaty i dekoracje świąteczne. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca i Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich.

(5) Dziękujemy za serce tym wszystkim, którzy podzielili się tym co mają i ofiarowali swoje dary  na paczki dla potrzebujących z naszej parafii. Zostało podarowanych 67 paczek żywnościowych, Bogu niech będą dzięki za miłość, która poprzez te uczynki miłosierdzia zrealizowała się w naszej wspólnocie parafialnej.

(6) Jutro Poniedziałek Wielkanocny (2. 04). Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego (08:00, 09:30, 11:00; 13:00; 18:00).

(7) W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiadamy na mszy porannej i wieczornej. Przedpołudniem odwiedzimy chorych w ich domach. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18:00 odbędzie się Godzina Miłosierdzia. Na wspólną modlitwę i adorację zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza grupy modlitewne. W sobotę po Mszy świętej o godz. 18:00 adoracja Najśw. Sakramentu. Zakończy się ona Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

(8) Prasa katolicka jest do zakupienia na stoliku pod chórem.

 

Na Mszy świętej o godz. 13:00:

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Ø Przemysław Szczepański kawaler z par. tut. i Agnieszka Maziarz panna z par. M.B. Pocieszenia w Żyrardowie - zapowiedź pierwsza

Ø Konrad Rojewski kawaler z par. M. B. Pocieszenia w Żyrardowie i Magdalena Leniarska panna z par. św. M. B. Pocieszenia w Żyrardowie - zapowiedź pierwsza


 


 


 


 


 


   


 


Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie
Copyright © 2009-2013