strona główna | mapa strony

Aktualności
16/11/2019

Ogłoszenia

17.11.2019r. - XXXIII Niedziela Zwykła

 

 

(1)       W następną niedzielę 24 listopada Msza Św. o godz. 13.00 w naszym kościele będzie transmitowana przez TV Polonia. Z tej racji tego dnia nie będzie mszy o godz. 8.00. Prosimy o zrozumienie tej trudności, gdyż ekipa telewizyjna musi przygotować sprzęt i dokonać wszelkich prób. Biorąc pod uwagę czas tych prac i dojazd z Łodzi ekipa ta rozpocznie swoją pracę jeszcze w godzinach nocnych. Prosimy aby osoba, która zamówiła tego dnia intencję o godz. 8.00 skontaktowała się z nami. Pozostałe msze bez zmian, ale już teraz zapraszamy do licznego udziału we Mszy Św. o godz. 13.00, niech nasza obecność na tej mszy będzie świadectwem naszej wiary dla wszystkich, którzy będą łączyć się z nami za pośrednictwem transmisji telewizyjnej.

(2)      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w zeszłą niedzielę zostaną one przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii.

(3)      Chór Echo zaprasza na koncert z okazji jubileuszu 110 lat istnienia chóru w sobotę w Domu kultury na godz. 17.00.  W I niedzielę adwentu 1 grudnia chór będzie śpiewał w naszym kościele na mszy o godz. 13.00.

(4)      Przed kościołem po każdej mszy jest przeprowadzana zbiórka na pomoc choremu Mateuszowi.

(5)      W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu.

(6)      Kino Len zaprasza na film pt. Nieplanowane 24 listopada o godz. 16.00.

(7)      Władze Miasta Żyrardowa zapraszają na pokaz filmu pt Generał Nil opowiadającego o postaci Generała Augusta Emila Fieldorfa Nila w najbliższy poniedziałek 18 listopada o godz. 16.30. Seans zostanie poprzedzony prelekcją Sławomira Maszewskiego, historyka, nauczyciela historii w Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie, honorowego członka warszawskiego obwodu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – największej organizacji II konspiracji, walczącej do 1954 roku z sowietyzacją Polski. Wstęp na pokaz jest bezpłatny.    

(8)      Przypominamy, że przyjmujemy zapisy na modlitwę za zmarłych, zwaną wypominkami. Modlitwa za zmarłych zapisanych w wypominkach odmawiana jest w każdą niedzielę o godz. 7.30. Zapisy są przyjmowane kancelarii parafialnej i zakrystii.

(9)       Prasa katolicka – „Gość Niedzielny” i „Niedziela” – jest do zakupienia na stoliku pod chórem. Zwracamy uwagę na nową cenę Gościa Niedzielnego – 6 zł.

Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie
Copyright © 2009-2019