strona główna | mapa strony

Aktualności
05/12/2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 grudnia 2021 – 2 Niedziela Adwentu (Rok C)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

(1)        Rozpoczęliśmy okres Adwentu. Zapraszamy na Roraty – w środy o godz. 18.00 w pozostałe dni tygodnia o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci komunijne i młodzież przygotowującą się do bierzmowania i wszystkich chętnych.

(2)        Rekolekcje adwentowe będą głoszone w dniach do 19 do 21 (od niedzieli do wtorku włącznie) grudnia.

(3)        W zakrystii i kancelarii są dostępne poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są ogrzewanie świątyni. Weźmy opłatek także dla osób starszych, chorych i cierpiących.

(4)        W środę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 7:00; 10:00; 12:00 (o 11.45 będzie wprowadzenie do Godzina Łaski) i 18:00. Od godz. 15.00 adoracja. Różaniec o godz. 17.15. Po wieczornej Mszy Św. spotkanie dla osób, które pragną utworzyć Koło Żywego Różańca.

(5)        W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11:00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św.

(6)        Przez najbliższych 6 piątków, o godz. 17.15 w kościele odmawiamy różaniec w intencji naszej Ojczyzny.

(7)        Dziękujemy za całonocną adorację Najświętszego Sakramentu.

(8)        Chorych przed świętami odwiedzimy jeszcze w piątek 17 grudnia – prosimy o zgłaszanie do księdza i zachęcamy, aby korzystać z posługi sakramentalnej.

(9)        Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny, które sami przygotowali. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz ministrancki.

(10)   Zapraszamy na Adwentowy Wieczór Uwielbienia pt. „Nim gwiazda błyśnie w Betlejem”. Odbędzie się 19 grudnia w naszym kościele bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej z nauką rekolekcyjną. Oprawę Mszy Świętej, rozważania i śpiew poprowadzi zespół Artystycznie Szerzący Miłosierdzie. Zaplanujmy ten czas i zaprośmy naszych bliskich i znajomych. 

(11)   Tak jak w poprzednich latach w czasie adwentu przeprowadzamy zbiórkę produktów żywnościowych, które będą przeznaczone na paczki świąteczne dla potrzebujących Parafian. Prosimy, aby w paczkach były produkty o wydłużonych czasie przydatności do spożycia. Produkty te będą rozdawane w środę 17 grudnia po wieczornej Mszy Św.

(12)   W koszyku przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego znajdują się bombki. Jest na nich napisane imię dziecka i wiek. Każda bomba ma numer. Zachęcamy, aby wziąć bombkę i przygotować świąteczny prezent dla dzieci – na przygotowanej paczce należy umieścić podany numer. Przygotowaną paczkę prosimy przynieść do 19 grudnia włącznie.

(13)   Zbieramy dziś ofiary do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie.

(14)   W tygodniku Niedziela min.: O fenomenie Radia Maryja, z okazji 30 rocznicy powstania. Wkładka Aktywni 60 plus. Niedziela ma nową cenę – wynosi ona 8 zł. W Gościu Niedzielnym min. Adwentowa Szkoła Modlitwy. W prasie bardzo wiele ciekawych artykułów.

(15)   W parafii M.B. Pocieszenia odbywają się spotkania dla osób współuzależnionych (Al-Anon) – w każdy poniedziałek w godzinach 18.15 – 20.15 (wejście na plebanie do ul. Ściegiennego.

(16)   Przypominamy numery telefonów: do ks. Proboszcza – kom. 694-477-738; do ks. Tomasza, kom. 604-142-438

(17)   Podczas Mszy Św. o godz. 13.00 będzie z nami Chóru Towarzystwa Śpiewaczego Echo.

 

 

Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie
Copyright © 2009-2019