strona główna | mapa strony

Aktualności
18/10/2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 października 2020 r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 października 2020 r
 

(1)         Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.15. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w środy i piątki.

(2)         W przyszłą niedzielę zapraszamy za różaniec i Mszę Świętą wieczorną przygotowane przez Uczestników XXV Jubileuszowej Łowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w ramach świętowania jubileuszu 25-lecia. Ze względu na pojawiający się rygor sanitarny oba wydarzenia będą transmitowane. Więcej informacji na stronie parafialnej i www.lppm.pl

(3)         Rozpoczęliśmy przygotowania do I Komunii Św. – spotkania dla rodziców i dzieci będą odbywały się w 2 niedzielę miesiąca, o godz. 11.00. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania w 3 niedzielę miesiąca o godz. 18.00 rozpoczynając od listopada. Wszystkie zainteresowane osoby przyjęciem sakramentu bierzmowania w roku przyszłym i nie będące na spotkaniu w ubiegłą niedziele proszone są o kontakt z ks. Tomaszem do końca października.

(4)         Zachęcamy dzieci do uczestnictwa w niedzielnych Mszach Św. o godz. 11.00. Na zakończenie Eucharystii będziemy rozdawali karteczki – Ziarno, które można wkleić do zeszytu.

(5)         Ministrantów i lektorów oraz kandydatów do Służby Bożej zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do scholii "Święta Załoga", która oczekuje wciąż na nowe osoby. 

(6)         Ksiądz Proboszcz zaprasza na spotkanie biblijne. Jeżeli są chętne osoby, prosimy o kontakt. Zapisy w zakrystii.

(7)         Przyjmujemy intencje do modlitwy wypominkowej. Można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe. „Nowe” wypominki roczne będziemy czytać od drugiej niedzieli listopada (czyli od 8.XI).

(8)         Rozprowadzamy świece nagrobkowe Caritas w cenie 3 zł. Cena znicza jest nieco wyższa niż rynkowa, ale poprzez nabycie świec wspieramy dzieła na rzecz potrzebujących, prowadzone przez naszą diecezję.

(9)         Planowany na dzisiejszą niedzielę Papieski Rajd Rowerowy, przekładamy, o ile pozwoli pogoda i ograniczenia sanitarne, na przyszłą  niedzielę. Wyjazd o godz. 14.00. Po drodze odmówimy różaniec. Zapisy w zakrystii.

(10)     Uwzględniając wymogi reżimu sanitarnego prosimy o zakrywanie ust i nosa.

(11)     Zbieramy dziś ofiary do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera materialnie uzdolnione dzieci i młodzież.

(12)     Serdeczne „Bóg zapłać” osobom, które regularnie składają ofiarę na rzecz parafii poprzez przelew bankowy. Na tablicy ogłoszeniowej przypominamy dane do przelewu na konto parafialne.   Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego, ul. Żeromskiego 7, Żyrardów. Numer konta 83 1240 3350 1111 0010 3598 3302

(13)     W niedzielę 20 września gościł w naszej Parafii Nuncjusz Apostolski z Rwandy, J.E. Ks. Arcybiskup Andrzej Józwowicz. Nasz Gość udzielił I Komunii Św. dzieciom ze SP nr 7. Wczoraj otrzymaliśmy list od Nucjusza. 

 

Zapowiedzi przedślubne

Jerzy Stanisław JAROSZ, kawaler z par. tut. i Magdalena SEGIEDA, panna z par. tut. (18 i 25 października 2020)

Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie
Copyright © 2009-2019